X
Tento eshop používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Více informací. Přijmout všechny soubory cookie Přizpůsobit
Střešní krytina SCANDINAVIA Ceramic Matt BT 350 0,5mm
Střešní krytina SCANDINAVIA Ceramic Matt BT 350 0,5mm
Střešní krytina SCANDINAVIA Ceramic Matt BT 350 0,5mm
Střešní krytina SCANDINAVIA Ceramic Matt BT 350 0,5mm
Střešní krytina SCANDINAVIA Ceramic Matt BT 350 0,5mm
Střešní krytina SCANDINAVIA Ceramic Matt BT 350 0,5mm

Střešní krytina SCANDINAVIA Ceramic Matt BT 350 0,5mm

426 Kč

Historie ceny     Historie ceny

Nejnižší cena za posledních 90 dní byla 0 Kč

S DPH

Uvedená cena je za 1 kus

Barva Bratex:
Celkem k úhradě
Počet
kus
SKLADEM

Modulová plechová střešní taška Bratex Scandinavia® zahrnuje autorská řešení společnosti BRATEX mající vliv na snadnost instalace a maximální trvanlivost výrobku. Vzor vyhrazený v Evropě, registrované patenty a řešení – to je práce mnoha lidí v posledních letech, jejíž efekty můžete obdivovat na své neopakovatelné modulové střešní tašce Bratex Scandinavia®.

Bratex Scandinavia


Maloformátová plechová střešní krytina je speciální výrobek, posel toho nejlepšího ze Skandinávie. Je důvěrou ve skandinávská řešení tam, kde se zrodila koncepce plechů pro střešní krytiny.


Střešní modulová taška není pouze trendem, jde rovněž o styl, svérázný standard, je to Scandinavia. Důvěra v skandinávská řešení, kde se narodila koncepce plechů ve tvaru tašek. Modulová plechová střešní taška Bratex Scandinavia® poskytuje uživateli platformu vyznačující se novými standardy řešení, trvanlivosti a kvality. Scandinavia je výrobkem 100% modulovým, který má speciální termické, estetické a funkční vlastnosti, umožňující spojovat tabule jako prvky skládačky – jde o modulový systém. Spoje tabulí nejsou vidět, ideálně navazují, nevrství se ani když na sobě jsou čtyři plechy (na rozích). A montáž na střeše je sama radost z finálního výsledku. Bezchybná estetika, technická výjimečnost produktu a neopakovatelný charakter komplexně uzavírají investici.


Modulová plechová střešní taška Bratex Scandinavia® zahrnuje autorská řešení společnosti BRATEX mající vliv na snadnost instalace a maximální trvanlivost výrobku. Vzor vyhrazený v Evropě, registrované patenty a řešení – to je práce mnoha lidí v posledních letech, jejíž efekty můžete obdivovat na své neopakovatelné modulové střešní tašce Bratex Scandinavia®.Klasický, osvědčený design

Hodí se na každou střechu - výborně se osvědčí na každé ploše střechy a budova pokrytá takovouto ocelovou střešní krytinou vypadá neobvykle honosně.

Estetika

Tvar zcela připomíná klasické druhy keramických střešních tašek, zachovávajíc přitom vynikající užitkové hodnoty.

Lehká střešní konstrukce

Plech je dokonce 20x lehčí než jiná řešení a nevyžaduje speciální vyztužení konstrukce, plné bednění a pevnější stěny se základy. Hmotnost plechů ocelové střechy o ploše 200 m² je pouze 1000 kg a hliníkové střechy pouze 400 kg.

Bezpečnost

Dobře namontovaná plechová krytina dokonale chrání střechu před utržením při vichřicích. Neviditelné spoje mezi plechy chrání proti roztržení jednotlivých prvků.

Široká škála barev

Dostupná v široké škále několika desítek barev a povrchových vrstev na různých druzích materiálů, díky čemuž splňuje dokonce i ty nejsofistikovanější očekávání.

Lehká montáž

Ocelové střešní krytiny se montují lehce a rychle s minimálními náklady.

Modulová koncepce

Vytvořili jsme koncepci výrobků se speciálními technickými, estetickými a funkcionálními vlastnostmi, díky kterým jde o skutečné modulové střešní tašky. Tabule se spojují daným způsobem zaručujícím efekt skutečné modulové střechy.

Maloformátová plechová střešní krytina Scandinavia, Savanna a Aurora prezentují klasiku plechové střešní krytiny ve formátu systémového výrobku, vyrobeného v modulární technologii.

 

 

 

Jedna tabule - celá řada kladů 

Prohloubené montážní body jsou vlastně skvěle viditelným návodem, kde přesně klempíř má použit vruty, což je unikátní vlastností, díky níž se předchází nebezpečí poškrábání povrchu tabule vrtákem či vrutem. Prohloubené montážní body nejsou továrně vyrobenými otvory, takže netvoří riziko průniku vody po použití nesprávného vrutu anebo nejsou-li použity.

Čelní metoda spojování tabulí umožňuje ukrytí vrutů, díky čemu je střešní linie rovná, bez nežádoucích rušivých prvků. Čelní spojování je možné díky použití prohloubených montážních bodů na speciálně určených montážních místech i tam, kde neexistuje žlab pro odtok vody. Tímto je vyloučeno riziko špatného těsnění.

 

Tabule jsou vyráběny s inovačním zakončením čili s předním vyčnívajícím okrajem, který zajišťuje pro modulové výrobky nezbytný prostor: jde o ventilační prostor na spojích, nezadržuje se zde dešťová voda, která může bezpečně odtékat. Přední okraj tabule byl navržen tak, že je o 2 mm kratší než ostatní, lehce odkloněný a má tak zvaný kapilární okraj, což účinně přerušuje tok vody.

Sklon vyčnívajícího okraje o několik stupňů směrem k sklonu zajišťuje ventilaci příčných spojů, to, že se zde nehromadí odtoková voda během neustálého procesu kondenzace vodní páry na spodní straně tabule. Tímto jsou dány optimální podmínky pro udržení kondice plechu po celou dobu užívání.

 

Unikátní montážní metoda

Modulové plechové střešní tašky Bratex Scandinavia® se pokládají nejefektivněji ve sloupcích. Je důležité, aby rub jedné tabule vždy pokrýval líc další tabule. Pořadí pokládání tabulí může být určeno podle potřeb pokrývače, například kvůli tvaru střechy, avšak klíčové je dodržení správného pořadí kladení tabulí a vzájemného spojení.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat spojení jedné tabule s druhou (vertikálně), aby byly spojeny rovnoběžně - horní tabule nesmí být posunuta vzhledem k dolní. Při pokládání další tabule nesmí být sílou zakryta plně kompenzační kapsa předchozí tabule, neboť by to mohlo způsobit její posunutí vzhledem k další tabuli.

Dvousegmentní kompenzační kapsa

Toto řešení je speciálním patentovaným řešením spočívajícím v tom, že plech má na rubové vlně prolis, který je oproti jiným posunutý. Tato tzv. kompenzační kapsa má několik funkcí: kryje spodní tabuli a má takto svůj estetický význam, protože spoje jsou ideální, udržuje rovnoběžnost tabulí k okapu po celé délce ke každé tabuli výše uložené v řadě.

Skandinávská kvalita pro drsné povětrnostní podmínky a „zelenější“ způsob života

Přírodní materiály

Plech SSAB GreenCoat s použitím biotechnologie (BT) nahrazuje ve finální lakované vrstvě velkou část sloučenin pocházejících z ropy švédským řepkovým olejem. To znamená menší zátěž pro životní prostředí díky eliminaci vypouštění škodlivých látek do ovzduši..

Zodpovědný rozvoj

Naše výroba je založena pouze na surovinách nejvyšší kvality, které pocházejí z renomovaných evropských hutních koncernů. V každé výrobní etapě pečlivě monitorujeme kvalitu materiálu, počínaje nákupem surovin, až po jejich balení a dopravu  

Spolupráce a důvěra

Dlouhá léta spolupráce nám umožnila vytvořit kulturu a vztah, jež jsou založeny na vzájemné důvěře, otevřenosti a také nejvyšší péči o bezpečnost. Víme, jak důležitý je pro nás a také pro naše zákazníky neustálý rozvoj inovativních řešení a technologických zlepšení. Proto se každý den snažíme vydat ze sebe vše, abychom dokázali odolat nejnovějším výzvám měnícího se světa.  

Spolupráce s SSAB

Díky spolupráci s renomovaným skandinávským výrobcem lakovaných plechů SSAB splňují naše výrobky nejvyšší evropské kvalitativní standardy. Velmi kvalitní střešní plechová krytina Bratex má až 75letou záruku na funkčnost.  

 

 Ekologie a udržitelný rozvoj

Životní prostředí je pro nás velmi důležité. Vyvíjíme naše výrobky udržitelným způsobem s použitím inovativních a ekologických technologií, které nám budou sloužit po mnoho let. V našem portfoliu lze najít mezi jinými plech SSAB GreenCoat, který je nejekologičtějším řešením na trhu a je určen pro výrobu střešních plášťů, zakrytí fasád a výrobu okapních systémů.

Materiály dodávané společností SSAB umožňují získat lehčí výrobky pro výrobu střešního pláště a současně zachovat nejvyšší úroveň jejich trvanlivosti.

Barevný nátěr ze švédského řepkového oleje.

Většina ocelových výrobků s barevným nátěrem GreenCoat® nabízí udržitelnou povrchovou úpravu, jaká se obvykle ve stavebnictví nevyskytuje. Patentovaný biologicky rozložitelný nátěr BT (Bio-based Technology), jenž byl uveden na trh v roce 2012, využívá podstatný podíl švédského řepkového oleje namísto fosilního oleje a je tak jediným stavebním nátěrem na trhu vyrobeným z přírodních složek pro použití ve vnějším prostředí (střechy a fasády). Tím se výrazně snižuje ekologická stopa budovy. 

Nátěr také neobsahuje chromáty v souladu s nařízením REACH, je bezpečný při manipulaci, neuvolňuje žádné škodlivé emise a nabízí prokazatelně dlouhou životnost na budovách řadu desítek let.

 

 

 

Plechová tašková krytina vycházející ze skandinávské tradice

Otevřenost novým řešením nás doprovází od samotného začátku – už od roku 1996jsme zahájili spolupráci s předním výrobcem vysokopevnostní oceli. Skandinávský koncern SSAB je pro společnost Bratex Dachy Mrzygłód strategickým dodavatelem lakovaných plechů, které vycházejí z biotechnologie. Materiály dodávané společností SSAB umožňují získat lehčí výrobky pro výrobu střešního pláště a současně zachovat nejvyšší úroveň jejich trvanlivosti.

Střešní doplňky – k čemu slouží a kde je používáme?

Střecha není jen krytina. Nezbytné jsou i prvky, které slouží k montáži nebo doplnění krytiny. Množství střešních doplňků může být děsivé, ale bez nich nelze vytvořit bezpečnou, odolnou a estetickou střechu.

Střešní doplňky představují širokou škálu produktů. Jejich absence má za následek rychlou destrukci plechové krytiny i přes její dlouhou životnost. Pokud takovou možnost máte, je nejlepší je zakoupit společně s plechem od jednoho výrobce. Získáváte jistotu, že všechny prvky k sobě ladí, mají stejnou povrchovou úpravu nebo barvu. Kompletní zastřešení zabrání nepříjemným překvapením. V naší nabídce naleznete veškeré potřebné příslušenství.

 

 

RoofingCad – optimalizace Vaší střechy

Pohodlný návrh střešní krytiny, automatický výpočet požadovaných materiálů a zpracování odhadů.

Zcela zdarma máme k dispozici profesionální program pro optimalizaci Vaší střechy. Vypočítáme, kolik materiálu budete potřebovat s přesností 1mm.

Vše na jednom místě. Od projektu až po cenovou nabídku.

 

 

Dripstop + Soundcontrol*

Tabule mohou být na spodní straně volitelně vybaveny podstřešní fólií SOUNDCONTROL, která snižuje zvuk deště dopadajícího na plech o 6 dB. Dostupná je také anti-kondenzační fólie DRIPSTOP, která zadržuje vlhkost z usazující se vodní páry – použití u nezateplených objektů. Fólie je aplikovaná automaticky během výrobního procesu.

*pouze pro vybrané produkty

 

 

 Prodejní síť střešních krytin 

NORTIA PRODUCTS je výhradním dodavatelem produktů BRATEX na českém a slovenském trhu.

Působíme pod značkou NORTIA PRODUCTS, která díky spolupráci s největšími výrobci poskytuje vysoce kvalitní materiály za nejnižší možné ceny. Specializujeme se na plechové, titanzinkové a hliníkové střešní krytiny. V naší nabídce najdete také veškeré střešní doplňky, jako jsou střešní okna, okapy, střešní membrány a mnoho dalších nezbytných výrobků potřebných ke stavbě střechy.

Naše produkty jsou široce dostupné po celé České republice díky naší velmi rozsáhlé prodejní síti. Spolupracujeme s mnoha partnerskými prodejci, kteří naše výrobky nabízejí ve městech i na venkově. Díky této síti můžete snadno zakoupit naše výrobky téměř kdekoli v ČR. Jsme hrdí na to, že jsme schopni zajistit širokou dostupnost našich produktů a zabezpečit, aby naši zákazníci měli přístup k nejlepším materiálům pro své stavební projekty. Naše prodejní místa jsou strategicky umístěna tak, aby byla zajištěna pohodlná dostupnost pro naše zákazníky bez ohledu na jejich místo bydliště. Díky této rozsáhlé síti můžete spolehnout na to, že naše produkty jsou snadno dostupné po celé České republice.


Chcete se dozvědět více?

Navštivte naše webové stránky,
kde najdete veškeré informace.

 Parametry

Kód
BXSCANSSCM384
Efekt laku
Saténovaný strukturální
Druh plechu
Ocelový
Ochrana jádra
Zinek 350 g/m2
Druh laku
Bio-technologie
Tloušťka plechu
0.5 mm
Tloušťka laku
26 μm
Záruka na funkci
75 let
Záruka na barvu
25 let
Kód
BXSCANSSCM384
Efekt laku
Saténovaný strukturální
Druh plechu
Ocelový
Ochrana jádra
Zinek 350 g/m2
Druh laku
Bio-technologie
Tloušťka plechu
0.5 mm
Tloušťka laku
26 μm
Záruka na funkci
75 let
Záruka na barvu
25 let